Rovnou na obsah Rovnou na menu
Menu
Obec Petrovice u Karviné
Petroviceu Karviné

Neuvěřitelný sraz Petrovičáků z celé republiky

Neuvěřitelný sraz Petrovičáků z celé republiky 2

Někoho z vás možná 2. zářijový víkend překvapilo zavadské hřiště plné hasičských aut. Tentokrát se však nejednalo o soutěž, ale o unikátní sraz hasičů Petrovic, kterého se zúčastnilo 10 sborů z různých koutů naší vlasti a další hosté.

U nás se v rámci dvaceti let konal sraz potřetí a jsme rádi, že jsme i my mohli znovu ukázat zajímavosti i kus historie naší obce a širšího okolí - proběhly prohlídky hasičských zbrojnic v Závadě a Marklovicích, zde také okolí dřevěného kostela s krátkou zastávkou v Polsku, navštívili jsme šikmý kostel, i centrum Karviné s hlavní hasičskou zbrojnicí. Nesmělo chybět i muzeum hornictví Landek.

Největším překvapením pro mnohé účastníky byla však návštěva Kulturního centra, kde jsme se při posledním srazu ještě setkat nemohli. Zde proběhla večerní část, kde se kromě dobré zábavy, jídla a výměny cenných zkušeností nakonec dohodnul i sraz v následujícím roce v Petrovicích u Moravského Krumlova.

Těší nás, že kromě dalších tradičních účastníků od Blanska, Třebíče, Příbrami, Rakovníka nebo Velkých a Hraničných Petrovic nakonec dorazili na svou premiéru i Petrovičáci od Ústí nad Labem, kteří jen litovali, že se nezúčastnili již dříve. 

Velký dík patří naší obci, bez jejíž podpory by setkání nemohlo proběhnout, i organizátorům ze Závady a Marklovic za další úspěšný sraz, na který stojí za to přicestovat i několik stovek kilometrů (fotogalerie, videoreportáž).

Autor: Za SDH Petrovice - Marklovice Marek Radecki

Hlášení závad

Hlášení závad

Hlášení závad

Poruchy ČEZ

Poruchy ČEZ

ČEZ Distribuce

Poruchy vody

Poruchy vody

Poruchy vody

Fotogalerie

Fotogalerie

Fotogalerie

Petrovice u Karviné
Obecní úřad Obecní úřad Petrovice u Karviné Petrovice u Karviné č.p. 251 GPS: 49°53’49.011“N 18°32’24,749“E