Rovnou na obsah Rovnou na menu
Menu
Obec Petrovice u Karviné
Petroviceu Karviné

5. petrovické dožínky jsou už minulostí

Dožínky

Už několik posledních let je v naší obci první sobota v září ve znamení petrovických dožínek. Nejinak tomu bylo i letos, kdy se 2. září v naší obci konaly už 5. petrovické dožínky. Tradiční slavnostně vyzdobený dožínkový průvod, složený z koňských spřežení a historické...

...i současné zemědělské techniky, vyšel ve 14 hodin za doprovodu dechové hudby a po dobu dvou hodin procházel všemi částmi naší obce. Průvod začal na točně v Dolních Marklovicích, pokračoval přes Petrovice u Karviné do Závady a nakonec zamířil do Prstné k Hospodě na Růžku. Organizátoři dožínek i letos připravili pro diváky překvapení. Poslední část trasy průvodu doprovázely svým pochodem mažoretky Petrovické panenky a sklidily za své vystoupení obrovský potlesk. Jejich vystoupení je vždy ozdobou každé pořádané akce. U Hospody na Růžku proběhla krátká oficiální část. Starosta dožínek spolu se starostovou předali starostovi obce Petrovice u Karviné dožínkový věnec a pecen chleba upečený z letošní úrody, který následně petrovický farář požehnal. Po krátkých proslovech mohla začít pravá dožínková veselice. K tanci a poslechu nejprve hrála dechová hudba z Kravař, poté všechny účastníky dožínek bavila skupina B Band, a to až do časných ranních hodin. Nechybělo bohaté občerstvení a očekávané dožínkové slosování o hodnotné ceny.

Děkujeme Obci Petrovice u Karviné a sponzorům za podporu této letošní vydařené akce a Sboru dobrovolných hasičů z Dolních Marklovic za pomoc při její organizaci.

5. petrovické dožínky jsou už minulostí, ať žijí 6. petrovické dožínky v roce 2024!(Fotogalerie, videoreportáž)

Autor: Za organizátory 5. petrovických dožínek Ing. Kazimír Faja

Hlášení závad

Hlášení závad

Hlášení závad

Poruchy ČEZ

Poruchy ČEZ

ČEZ Distribuce

Poruchy vody

Poruchy vody

Poruchy vody

Fotogalerie

Fotogalerie

Fotogalerie

Petrovice u Karviné
Obecní úřad Obecní úřad Petrovice u Karviné Petrovice u Karviné č.p. 251 GPS: 49°53’49.011“N 18°32’24,749“E