... akce.
Během projížďky byly položeny květiny a zapáleny svíčky u pomníků a pamětních desek ve všech zmíněných obcích. Tím jsme si připomněli významnou historickou událost našich polských sousedů, která se bezprostředně dotýká i Petrovic u Karviné, konkrétně objektu, ve kterém se nyní nachází Kulturní centrum.
Mezi téměř stovkou účastníků nechyběla vícekonzulka Polské republiky Generálního konzulátu v Ostravě, paní Marzena Karwowska, a wójtové sousedních polských obcí – pan Janusz Król (Zebrzydowice) a pan Mariusz Adamczyk (Godów). Naši obec reprezentovali radní Marek Radecki a starosta Marian Lebiedzik, který všechny srdečně přivítal v Kulturním centru a položil květiny u pamětní desky připomínající události z roku 1919 v Petrovicích.
Po oficiální části následovalo občerstvení, přednáška a vystoupení folklórního souboru. Děkujeme všem účastníkům za krásný den plný přátelství a historie.
(Fotogalerie, videoreportáž)