Knižní novinky červenec srpen 2016

Knižní novinky květen a červen 2016

Knižní novinky na březen a duben 2016

Knižní novinky na leden a únor 2016

Knižní novinky na listopad a prosinec 2015

Knižní novinky na září a říjen 2015

Knižní novinky na červenec a srpen 2015

Knižní novinky na květen a červen 2015

Knižní novinky na březen a duben 2015

Knižní novinky na leden a únor 2015

Knižní novinky na listopad a prosinec 2014

Knižní novinky na září 2014

 


 

Knižní novinky na listopad a prosinec 2016

Knihy pro děti a mládež

Království poníků – Juliette Parachini
Čtivý příběh doplněny barevnými ilustracemi pro všechny milovníky poníků a dobrodružství.

Zanzibar jak vyšitý – Radka Dráčková
Knížka pro děti i rodiče, pro zvědavé oči i uši je složená z poezie i vyprávění o zvířatech a cestování.

Pohádkový svět Františka Nepila – ilustroval Adolf Born
Nový výbor pětačtyřiceti pohádek a příběhů potěší nejen malé čtenáře, ale i ty dávno dospělé, kteří spisovatelovy pohádky znají z dětství.

Jak se Martínek ztratil – Eduard Petiška
Příhody, které malý Martínek prožívá, znají snad všechny děti. Každý se jako malý jednou ztratil, musel jít poprvé k zubaři nebo se učil, jak být doma mamince a tatínkovi také užitečný. To všechno potkalo i Martínka, při všech dobrodružstvích jsou však s ním i jeho noví kamarádi, kteří mu se vším rádi pomůžou.

Proměny – Jan Vladislav
Půvabná kniha pro dětského čtenáře, v níž autor přitažlivě vypráví legendy o stromech a květinách.

Krtek na návštěvě – ilustrace a text Kateřina Miler
Nové Krtečkovo dobrodružství s novým hostem.

Příběhy dvanácti měsíců – Josef Krček
Vydejte se na putování ročními obdobími od ledna až do prosince a nechte se poučit i pobavit.

Kdysi – Morris Gleitzman
Napínavá kniha o nezměrné odvaze a naději, inspirována skutečným příběhem.

Kdo se směje naposled – Anna Novotná
Přísloví, přirovnání a pořekadla v lehko i vážném podání pro děti, učitele i rodiče.

 

Knihy pro dospělé čtenáře

 

Kdo jinému jámu kopá – Alena Jakoubková
Svobodná pětatřicetiletá Cora po krachu firmy, nemůže najít novou práci. Rozhodne se tedy podnikat, a přestože nemá žádný kapitál, povede se jí rozjet úspěšnou internetovou seznamovací agenturu.

Vrabčák – Táňa Kubátová
Dvě zklamání v lásce stačí Julii na celý život. Také Daniel si ze svého manželství odnesl skepsi a opatrnost vůči opačnému pohlaví. S Julií si rozhodně nic začínat nemíní. Obzvlášť když se tato nájemkyně jeho restaurátorské dílny jeví jako nezodpovědná bohémka. Jejich zdvořilá komunikace se však poznenáhlu mění v něco víc. Dají svému vztahu přece jen šanci?

Zaťukej mi na srdce – Petra Nachtmanová
Věra Kyselková se snaží o nalezení ženicha pro svou dceru a otce pro vnučku. Nejde o snadný čin, protože žádný vytipovaný muž nepostoupí ani do chodby za hlavními domovními dveřmi. Dcera Ida si naštěstí poradí dřív, než se její matka stačí rozkoukat.

Melouch – Michal Viewegh
Poslední nová próza Michala Viewegha nabízí thriller i tragickou lovestory.

Aristokratka na koni – Evžen Boček
Třetí skvělé pokračování knižní série milotického kastelána Evžena Bočka
.

Strana štěstí – Vlastimil Vondruška
Opravdu si myslíte, že není čemu se v dnešní politice zasmát? Satirický román s laskavým a humorným nadhledem vás přesvědčí o opaku.

Kněžna žebráků – Peter Dempf
Hannah přišla při požáru o muže, o dceru i o střechu nad hlavou. Místo pomoci ji sousedé nechají uvrhnout do žaláře. Zprvu se utěšuje, že jde o omyl, protože je popálená k nepoznání, ale pak se dovtípí, že komusi šlo o to, aby se už nikdy nedostala na svobodu. Podaří se jí uniknout v přestrojení za žebračku, dál musí žít jejím životem a přitom odhalit, kdo má vše na svědomí.

Šťasné až na věky – Kiera Cassová
Pro fanoušky Selekce je zde sbírka povídek. Zajímá vás, co cítil princ Maxon při prvním setkání s Americou, jak se Aspen dostal do královského paláce, proč byla Marlee potrestána nebo co Celeste plánovala, aby se zbavila soupeřek?

Žena obchodníka s kořením – Charlotte Betts
Kate s napětím očekává návrat svého manžela Roberta. Radost z jeho příjezdu je však záhy zničena obrovským požárem Londýna, který s sebou vezme všechen jeho majetek. Robertovi nezbývá než začít tvrdě pracovat. Výhodná pracovní nabídka však končí tragédií. Robert je nalezen mrtev. Kate nevěří, že její muž spáchal sebevraždu, a pouští se do pátrání, při kterém začne jít o život i jí.

Dům u ústí řeky – Victoria Jones.
Iris dlouho čekala, než se bude moci osvědčit jako archeoložka, až konečně dostala příležitost. Drsná krajina Suffolku ji fascinuje stejně jako ruina panského domu u ústí řeky. Proč jeho obyvatelé panství opustili? V jedné zprávě o dávné vraždě najde jméno domu, při svém pátrání však narazí na zeď mlčení. Teprve její kolega Caleb jí pomůže přiblížit se pravdě.

Muslimské peklo – Iva Karlíková
Autorka ve své knize líčí vlastní osud, otevřeně a upřímně popisuje, co jí dal a vzal vztah s mužem islámského vyznání.

Zločin v obchodním domě – Ellery Queen
Frenchův obchodní dům je známý exkluzivitou nabízeného vzácného zboží pro svou elitní klientelu. Jednoho dne je však ve výloze nalezena mrtvola. Inspektor Richard Yueen brzy zjistí, že tento obchodní palác bylo zmijí hnízdo plné strachu, žárlivosti a nenávisti, kde láska byla levná a čest bezcenná.

Rudý příliv – Jeff Lindsay
Bývalému policistovi Billymu Knightovi se letos vůbec nedaří. Aby si spravil náladu, vydá se Billy se svým hyperaktivním přítelem Nickym na odpočinkovou plavbu. V zálivu objeví mrtvolu haitského uprchlíka, ale když se policie k jejich nálezu postaví laxně, pustí se do vyšetřování sami. Navíc se ukáže, že mrtvých je mnohem víc, a proslýchá se, že za vším vězí tajemný haitský kouzelník. Kdo by ale něčemu takovému věřil. Billymu Knightovi nezbývá než dokázat, že ještě nepatří do starého železa, a odhalit, co za všemi úmrtími vězí.

Charlotta Masaryková – Michaela Košťálová
Charlotta Garrigue, provdaná Masaryková (1850-1923), byla historicky první dámou naší republiky. Kniha je postavena na základě výpovědí (pamětí) mnoha prvorepublikových osobností, které měly to štěstí, že paní Masarykovou znaly osobně a prožily s ní některou z etap jejího dramatického života.


Obecní knihovnu můžete navštívit vždy každé úterý od 8.00 – 11.00 a 12.00 – 17.30; středu a čtvrtek 12.00 – 17.30 hodin.

Informace o knihovně a knihách získáte také na stránkách Obecní knihovny na adrese www.petroviceuk.cz v sekci Informace pro občany, nebo na tel. čísle 596 361 010 a tel. čísle 558 849 528.

Na setkání v knihovně se těší Eva Podstawková – knihovnice.

  

Nabídku celého knižního fondu vám nabízí On-line katalog knih.